Nieuwsbrief Hoofdstedenbuurt
Beste bewoners,
De voorbereidingen voor de komst van de tiny houses in de Hoofdstedenbuurt lopen door. De vergunningsaanvraag is inmiddels in gang gezet. Een belangrijke mijlpaal. Een stap dichter bij het moment dat de woningen uit Mrija hun nieuwe plek in de wijk krijgen.
We zetten opnieuw stappen vooruit
Tijdens de eerdere bijeenkomsten gaven veel bewoners waardevolle input. Nogmaals hartelijk dank daarvoor. Net als u vinden wij het belangrijk dat de wijk leefbaar blijft en dat er voldoende ruimte is voor groen en parkeren. Op basis van die gesprekken werken we stap voor stap door aan een passend ontwerp.
Wat gebeurt er momenteel in het gebied?
10 extra parkeerplaatsen
Een belangrijke wens uit de wijk was het verbeteren van de parkeersituatie. Inmiddels zijn er in het gebied 10 extra parkeerplaatsen toegevoegd.
Voorbereiden van de buitenruimte
Naast parkeren kijken we ook naar het groen in de wijk. Zoals eerder aangegeven proberen we zoveel mogelijk bomen te behouden. Toch moeten we een aantal bomen verplaatsen. We moeten ruimte maken voor de nieuwe indeling van het terrein en de fundering die nodig is voor de tiny houses.
We starten binnenkort met het verplanten van deze bomen. Op de tekening hieronder ziet u hoe dit er straks uit komt te zien en hoe de nieuwe opstelling van het groen wordt vormgegeven.
Ons uitgangspunt blijft hetzelfde: we compenseren waar nodig, behouden wat kan en zorgen ervoor dat de buitenruimte straks in balans is; groen, veilig en passend bij de wijk.
Planning
We verwachten begin van het vierde kwartaal van 2026 te kunnen starten met het verplaatsen van de woningen uit Mrija naar de Hoofdstedenbuurt. Dat is uiteraard afhankelijk van de vergunningsprocedure en de afronding van de werkzaamheden in de buitenruimte. Maar als alles volgens plan verloopt, kunnen dan de eerste woningen stap voor stap naar hun nieuwe plek worden overgebracht. Zodra de vergunning volledig is beoordeeld door de gemeente, informeren we u over de definitieve planning, de werkzaamheden en wat dit praktisch betekent voor de omgeving.